KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052239

nr 1405 2239

Carin Tham

(1888-1967), Sverige

Signerad. Akvarell, 21x25cm, yttermått inklusive ram: 40x43cm

Carin Tham, svensk målare född 1888, död 1967 .

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:17:27

20/6 22:30:48 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Carin Tham

Läs mer om Carin Tham